Skip to main content
Onderwerp:

‘IJssel is machtig mooie visrivier’

De IJssel is een machtig mooie visrivier. Dat is de boodschap van Sportvisserij Oost-Nederland in de heruitgave van een brochure met de beste visstekken langs de IJssel.

Door Wim Eikelboom/Rivierverhalen

De brochure geeft uitleg bij 61 plekken aan de oevers die aantrekkelijk zijn voor sportvissers, inclusief boothellingen. ‘Van Arnhem tot Kampen is de IJssel een rivier met veel variatie in de visstand. Er zijn ruim 30 soorten vis, waaronder een aantal echte krachtpatsers als de barbeel, roofblei en meerval’, schrijft de organisatie voor de hengelsport in het voorwoord.

Verhaal gaat verder onder de foto

Meerval

Met name de meerval is in opkomst als sportvis in de IJssel. Deze kanjer wordt nu ook steeds meer stroomopwaarts gevangen bij Deventer en Zwolle, zegt Sonja van der Kooi van Sportvisserij Oost-Nederland in een toelichting bij de nieuwe uitgave over visstekken. Waar meervallen precies gevangen kunnen worden, laat Sportvisserij Oost-Nederland onbesproken. Dat geldt ook voor alle andere vissoorten. ‘We geven per stek geen soortinformatie in onze brochure’, aldus Sonja.

De zwartbekgrondel is een nieuwkomer die door veel sportvissers als irritatie wordt ervaren. Het is een exoot die veelvuldig voorkomt in de IJssel. Geliefd zijn de blankvoorn, snoekbaars, baars, snoek, karper, brasem en winde. Beroepsriviervissers stellen dat de soortenrijkdom in de rivieren afneemt.

Verhaal gaat verder onder de foto

IJssel is populair bij hengelsporters. Spoirtvisserij Oost-Nederland brengt brochure uit met 61 visstekken langs de rivier.

De IJssel is geliefd bij Duitse sportvissers. Dat blijkt op Instagram, waar Duitse vissers met trots hun vangsten in de IJssel tonen.

sportvisserij IJssel

Overtredingen

Sportvisserij Oost-Nederland beschikt over eigen buitengewone opsporingsambtenaren die toezien op de naleving van de regels. Alle sportvissers moeten beschikken over een geldige vispas. Bij overtredingen worden boetes uitgedeeld. Dat geldt ook als er met ongeoorloofd aas wordt gevist of in het donker zonder speciale nachtvis-toestemming.

Verhaal gaat verder onder de foto

Loop- en visrecht

De hengelsporters hebben bij Rijkswaterstaat het vis- en looprecht afgekocht op veel plekken langs de IJsseloevers. ‘Het recht van overpad hebben we niet overal. Daar zitten best wat haken en ogen aan’, aldus Sonja van der Kooi.

Beluister de podcast IJsselverhalen, waarin sportvissers aan het woord komen:

De brochure ‘Vissteken langs de Overijsselse en Geldersche IJssel’ is voor 4,75 euro te bestellen bij de Sportvisserij Oost-Nederland.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *