Skip to main content
Onderwerp:

Waar staan de meest markante knotwilgen in de IJsseldelta?

Waar staan de meest markante knotwilgen in de IJsseldelta? Stichting Particuliere Landschapsdiensten IJsseldelta (SPLIJ+) roept inwoners op hun favoriete knotwilg te kiezen.

De knotwilg is een typische boom rond de monding van de IJssel. Daarom zoekt SPLIJ naar de meest markante knotwilgen in Kampen, Zwolle en Zwartewaterland.

Verhaal gaat verder onder de foto

knotwilgen IJsseldelta Rivierverhalen

Oude knotwilgen spreken tot verbeelding

De knoestige bomen met de gekortwiekte kruin staan in hun eentje of in een rijtje langs de waterkant. Knotwilgen houden van nattigheid en ze kunnen best oud worden. Naarmate ze ouder worden, zien ze er gebogen en verweerd uit.

‘Oude knotwilgen spreken tot de verbeelding omdat ze – getekend door het leven – toch overeind blijven. We herkennen iets van onszelf in zulke bomen. We zijn op zoek naar de meest markante knotwilgen van de IJsseldelta’, zegt Wim Eikelboom, bestuurslid van SPLIJ+ en IJsselliefhebber.

Verhaal gaat verder onder de foto

knotwilg IJsseldelta rivierverhalen

‘Iedereen mag een knotwilg inzenden: in foto, gedicht of tekening. Liefst in verschillende seizoenen. We zijn benieuwd naar de verhalen die bij de bomen horen.’

Verhaal gaat verder onder de foto

Knotwilg ijsseldelta rivierverhalen
Knotwilgen en koeien langs Ganzediep. Schilderij van Kamper schilder Henk Poeder (stedelijk museum Kampen)

Snoeigereedschap

Een vakkundige jury kiest de drie meest aansprekende inzendingen. Die krijgen professioneel snoeigereedschap cadeau.

SPLIJ+ zet zich in voor het behoud van de knotwilg in de IJsseldelta. De stichting heeft 1500 knotwilgen onder contract bij particuliere grondeigenaren in Kampen, Zwolle en Zwartewaterland. Dat wil zeggen dat eigenaren van knotwilgen een vergoeding krijgen voor de instandhouding ervan.

Inzendingen voor de meest markante knotwilg van de IJsseldelta zijn welkom op knotwilg@splij.nl tot uiterlijk 31 januari 2023. Meer informatie en de voorwaarden om mee te doen is te vinden op splij.nl

Lees ook: Knotwilgen, wakers in het rivierenlandschap

Reacties (1)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *